Створення єдиного освітнього простору у рамках Болонського процесу передбачає можливість студентів вільно обирати навчальний заклад для здобуття знань та диплома. Оскільки Україна стала учасницею Болонського руху, дедалі більше студентів приїжджає до країни для навчання у наших вишах. Особливо популярними є такі сфери:
- Дизайн та архітектура;
- інформаційні технології;
- Міжнародні відносини;
- Медицина;
- Міжнародна журналістика
Вищі навчальні заклади, в яких є дані спеціальності, вже кілька років приймають до лав студентів представників зарубіжних країн. Що потрібно знати, щоб навчання студентів не було перервано проблемами з міграційними службами? Перше завдання – реєстрація іноземців – легко вирішується на сайті https://poshuk.info/, де Ви зможете знайти міграційного юриста, котрий допоможе Вам вирішити усі реєстраційні завдання. Знаючи всі аспекти цієї юридичної процедури, можна забезпечити легальне перебування іноземних студентів на весь період навчання.
Реєстрація іноземців до міграційного обліку
Громадяни інших країн, які прибули до України з метою ведення бізнесу чи навчання, потрапляють до категорії нерезидентів, які мають стати на облік у міграційній службі. Реєстрація іноземців відбувається за місцем проживання. Оскільки основою тривалого проживання країни є навчання, потрібно надати документи, які підтверджують статус студента. Варто враховувати, що навчальний заклад бере на себе відповідальність за повідомлення міграційної служби про відрахування іноземця або припинення навчання з якихось причин.
Реєстрація іноземців відбувається за наявності приймаючої сторони, якою може бути як фізична, і юридична особа. Найчастіше університет бере на себе вирішення цього питання і подає документи як сторона, що приймає.
Чи можлива реєстрація іноземців без присутності нерезидентів?
Оскільки студенти, які є нерезидентами України, не завжди вчасно подають заяву на продовження реєстрації, можуть виникнути проблеми із невиконанням термінів. Трапляються ситуації, коли часу на оформлення всіх документів не вистачає. Як відомо, під час сесії, проектної роботи, практики чи інтернатури студенти не мають змоги стояти в чергах. Альтернатива самостійному оформленню – співпраця з юридичною компанією «Альт-Брайєр», яка надає іноземцям послуги широкого спектру:
- Консультації про те, як відбувається реєстрація іноземців;
- Підготовка документів;
- Подання заяви та пакета довідок до ВВІР;
- Захист інтересів іноземця у державних службах.
Реєстрація іноземців у такому разі не потребує особистої присутності, що дозволяє студентам зосередитись на навчанні.