Вища освіта після COVID-19

COVID-19 змінив життя практично кожної людини на планеті. Всім довелося адаптуватися, перебудовуватися. Пандемія вплинула і на сферу освіти. Як же зміниться вища освіта після COVID-19?

Пандемія змусила ВНЗ піти в онлайн. Досить-таки багато людей скептично ставляться до такого формату навчання, сумніваються в його ефективності. Давайте розберемося.

На думку фахівців, перехід на дистанційне навчання призведе до зміни системи вищої освіти в Україні в цілому. Це не означає, що ВНЗ завжди будуть працювати в такому режимі, але цілком імовірно роль онлайну зросте. Є думка, що найефективніше - це міксонлайну і офлайну. Класичними лекціями і семінарами вже не так легко зацікавити розпещених студентів. Вони можуть отримати інформацію в форматі аудіо і відео лекцій або з інтернет-джерел, що для них більш привабливо. Чому б не запровадити це на постійній основі? Сучасно, цікаво, та й прогулів стане менше. Однак, що стосується практичних занять, то тут дистанційно працювати складніше. Важливими є участь наставника, поради, коригування. Тобто в майбутньому можливий такий формат навчання: теорія в онлайні, практика в офлайні.

Для педагогів все трохи складніше. Підготовка онлайн лекцій, вивчення програм для дистанційного навчання, створення цікавого і корисного контенту - це все є новим. Все нове трохи лякає. Деякі вчителі роблять помилки, їм не комфортно перед камерою, але все приходить з досвідом. Викладання в онлайні це велика праця, особливо якщо мова йде про записи курсів, що включає в себе планування, таймінг, монтаж. Бути педагогом значить бути актором, танцюристом, оповідачем, помічником і провідником, а тепер ще й відео-блогером. Але може саме це зміцнить відносини «вчитель-учень» і поліпшить якість навчання.

2020-03-03