Вибираємо найкращий матрац для комфортного відпочинку дитини

Правильне харчування та здоровий сон — два найважливіші фактори, що безпосередньо впливають на розвиток дитячого організму. Крім здорового раціону, необхідно забезпечити дитині повноцінний нічний відпочинок. І йдеться не лише про дотримання режиму. Велике значення має облаштування спальної поверхні, тому важливо зробити ліжко максимально комфортним та зручним. Тут багато залежить від якості матраца, який для дитини слід підбирати особливо ретельно.

Асортимент

матрац дитячий

На сьогоднішній день виробники матраців випускають безліч різноманітних моделей як для дорослих, так і для дітей. Серед наявних дитячих матраців в каталозі https://magdek.com.ua/ua/matrasi/detskie-matrasi/ інтернет магазину "Магдек" потрібно купити найбільш підходящий варіант, що відповідає віку малюка.

Всі існуючі спальні поверхні поділяються на дві основні категорії:

 • Пружинні
 • Безпружинні

Перша група - дитячі пружинні матраци - є виробами з блоком, що складається з залежних (на кшталт бонель) або незалежних пружин. У разі останніх кожна металева пружина блоку поміщена в окремий мішечок тканини, що забезпечує додатковий захист від пошкодження матраца і зводить до мінімуму ризик травмування дитини. Крім того, незалежні пружини не створюють ефекту гамака, що дуже важливо для правильної ортопедичної підтримки. Варіанти із залежним блоком категорично не рекомендується використовувати для дитячих ліжечок, оскільки це може стати причиною викривлення хребта, що формується.

При покупці матраців з пружинною спальною поверхнею варто віддавати перевагу моделям із незалежним блоком.

Друга категорія матраців — безпружинні, що складаються з різноманітних наповнювачів. Як начинку для таких виробів застосовують пінополіуретан (штучний латекс), койру кокосової пальми, натуральний латекс. Перелічені матеріали можуть комбінуватися з метою підвищення зручності та функціональності матраців. Крім того, матраци цього типу виробляються у широкому модельному ряді розмірів.

Відповімо докладніше на запитання багатьох батьків: який наповнювач для дитячої спальної поверхні вважається найкращим?

Матеріали: які краще?

 1. Латекс

  Перше місце заслужено займає натуральний латекс, який має найкращі якісні характеристики. Він є природним матеріалом, що видобувається за допомогою обробки соку каучукової пальми. Такий латекс екологічно чистий та абсолютно безпечний. Значною перевагою матраців з даною начинкою є тривалий термін експлуатації, високі ортопедичні властивості, відмінна стійкість до зношування. Каучук має також антисептичні якості, не викликає алергії і не здатний вбирати в себе вологу.

 2. Кокосова койра

  На другому місці за практичністю та безпекою розташувалися дитячі матраци з кокосовим наповнювачем. Пальмова койра має набагато більшу жорсткість у порівнянні з латексом. Матеріал не зазнає корозійного руйнування внаслідок життєдіяльності хвороботворних мікроорганізмів, не викликає алергії та має відмінні ортопедичні якості. У разі попадання вологи такий наповнювач швидко сохне, тому не пліснявіє. Спальні поверхні на кокосовому волокні можуть бути доповнені шаром латексу, завдяки чому одна сторона виробу більш м‏׳яка, а друга — жорстка. Це дозволяє використовувати матрац, починаючи від народження до віку 5 років, перевертаючи його в міру дорослішання малюка. Крім того, двосторонні моделі підходять для застосування як у літній, так і в зимовий період року.

 3. ППУ

  Третє місце у рейтингу дісталося матрацам на пінополіуретані. За якістю самого матеріалу та за його властивостями вони поступаються латексним та кокосовим, але при цьому виконують ортопедичну функцію та характеризуються прийнятною вартістю. Якщо бюджет не дозволяє придбати дорогу спальну поверхню на натуральному латексі або пальмовій койрі, то найкращим варіантом стане покупка пінополіуретанового матраца для дитини. Матеріал не викликає алергії та може служити до 4-х років.матрац дитячий ортопедичний

Вікові категорії

Як уже говорилося вище, важливо обирати матрац дитячий ортопедичний з урахуванням віку малюка. Тільки в цьому випадку виріб забезпечуватиме необхідну зручність і комфорт, не завдаючи шкоди організму малюка, що розвивається.

Вік від 0 до 3-х років. Для новонароджених фахівці рекомендують купувати матраци з наповнювачем з койри кокосу, які мають необхідну жорсткість, не містять токсичних речовин, стійкі до деформації та біокорозії. Особливою перевагою таких виробів вважається здатність кокосового волокна випаровувати вологу, тому навіть у разі промокання матраца відсутня загроза утворення плісняви ​​у його начинці.

Вік від 3-х років до 6-ти. Дітям дошкільного віку бажано спати на поверхні середнього ступеня жорсткості. Такому критерію відповідають латексні та пінополіуретанові матраци. Також можна придбати вироби з подвійним наповнювачем каучук-кокосове волокно. У цьому випадку підійдуть як безпружинні матраци, так і вироби з незалежним пружинним блоком, але обов‏׳язково з досить пружною поверхнею.

Вік від 6-ти до 14-ти років. Школярам рекомендується купувати матраци на основі пінополіуретану або натурального латексу. Це можуть бути і пружинні та безпружинні спальні поверхні. Однак, варто враховувати, що більш практичними та довговічними, у разі застосування підлітками, вважаються моделі без пружин на пінополіуретані. Це тим, що часто використовують ліжко як батут, що може призвести до деформації матраца.

Вартість

Щодо цінової політики, то найдоступніші для споживачів пружинні спальні поверхні з наповнювачем із ППУ. На щабель дорожче стоять моделі з незалежним пружинним блоком, як більш практичні довговічні та ортопедичні властивості. Найкращі і, звичайно ж, найдорожчі матраци для дітей – на основі волокон кокосової койри та латексу. При покупці матраца для дитини в жодному разі не варто намагатися заощадити. Такий предмет купується не на один рік і чим якіснішим він буде, тим комфортнішим, здоровішим і безпечнішим буде сон вашого чада!

2022-08-29