Три характеристики, які допоможуть вибрати ідеальні бездротові навушники

Бездротові навушники вже не обмежуються декількома пристроями, котрі мають відмінності лише в дизайні. Тільки у одного бренду можуть бути десятки гарнітур, призначених для різних цілей, з різним звучанням та набором функцій. Для того, щоби не розгубитися в цьому різноманітті, варто звернути увагу на 3 характеристики, які допоможуть вибрати саме ті навушники.

Для дому один тип зв’язку, для вулиці — інший

Бездротові навушники відрізняються тим, яким способом вони отримують сигнал. Є два основних типи підключення:

  • Радіоканал;
  • Bluetooth.

Навушники першого типу постачаються зі стаціонарним передавачем, який під’єднується до пристрою, що транслює музику, та передає сигнал на гарнітуру. Через нього вони підходять для використання вдома або офісі. Радіочастотні навушники мають збільшений радіус дії (до 100 м), гарну якість звуку та сигнал, котрий вільно проходить через різні перешкоди (стіни, двері тощо). Однак в останньому можуть з’являтися шуми, котрі усуваються тільки ручним налаштуванням каналу.

Для роботи Bluetooth навушників не потрібні сторонні аксесуари, адже технологія є в кожному смартфоні та іншій техніці. З нею можна слухати музику не тільки вдома, а будь-де. Обираючи Bluetooth навушники, важливою характеристикою є версія протоколу. Для отримання якісного звуку та надійного з’єднання вони мусять мати Bluetooth 5.0 і вище. Те ж саме стосується і пристрою, до якого під’єднуються навушники, який повинен мати ту саму версію.

632aeaf9b8880.jpg

Також є інфрачервоні навушники, але ця технологія вважається застарілою, тож на ринку можна знайти все менше пристроїв, які її підтримують.

Сценарії використання впливають на конструкцію

Від того, де та як будуть використовуватися навушники також залежить їхня конструкція та функціональні можливості. Займатися спортом із повнорозмірною гарнітурою буде не надто зручно, а слухати музики в метро без гарного пасивного чи активного шумозаглушення немає жодного сенсу. Тому, обираючи бездротові навушники, варто заздалегідь визначитися з умовами їх використання.

Наприклад, для занять спортом потрібен легкий пристрій, який надійно кріпиться у вухах. Також рекомендується наявність захисту від вологи. Якщо обирати навушники для використання в метро чи інших гучних місцях, то найкращим вибором буде повнорозмірний або вакуумний формфактор, який має пасивне чи активне шумозаглушення.

Для якісного звуку потрібен правильний кодек

Кодеки — це обов’язкова складова будь-яких бездротових навушників. Саме від них залежить якість звуку, який із цифрового перетворюється в аналоговий. Найпопулярнішими кодеками є aptX, aptX HD, AAC та LDAC.

Базовим кодеком є SBC, який підтримується всіма бездротовими навушниками. Другим за популярністю після нього йде aptX. Він передає бітрейт до 352 кбіт/с на частоті 44,1 кГц. Перевагою цього кодека є надійність з’єднання та наближеність до якісного mp3.

Також існують покращені версії aptX, наприклад, aptX HD. Цей кодек має вищий бітрейт (до 576 кбіт/с при 24 кГц), низький рівень фонового шуму та ширший частотний діапазон. Недоліком усіх бездротових навушників є затримка, котра збільшує час синхронізації зображення та звуку. Для її зменшення був створений aptX LL. Він має ті ж самі переваги, що й оригінальний кодек, але разом із цим знижує час затримки до 32 мс.

Для своєї продукції компанія Apple створила окремий кодек — AAC. Насамперед він сумісний саме з її пристроями, тому з Android чи Windows якість з’єднання та звуку будуть нижчими. Через це не рекомендується купувати навушники, які підтримують тільки його, для під’єднання їх до пристроїв інших брендів.

LDAC — це кодек від Sony, який пропонує передачу звука без втрат та стиску. Він має один із найвищих бітрейтів (990 кбіт/с при 96 кГц) та широкий динамічний діапазон. Водночас LDAC доволі слабо розповсюджений та має нестабільне з’єднання.

Визначившись із типом зв’язку, умовами використання та набором підтримуваних кодеків, вибрати бездротові навушники буде набагато легше. Водночас головна порада, яку можна дати — це обов’язковий «тест драйв» пристрою перед його придбанням, адже для різних вух одна модель може звучати зовсім по-різному. Також це дасть змогу відчути зручність навушників.

2022-09-23