Титанові та штамповані сталеві автомобільні диски: які краще

Головними критеріями вибору колісних дисків для багатьох власників автомобілів стають такі вимоги:

  1. Вироби мають забезпечувати привабливий, стильний і сучасний зовнішній вигляд транспортного засобу.
  2. Практичність і можливість експлуатації авто на різному дорожньому покритті.

Часто вибір споживача здійснюється між штампованими сталевими дисками та їх легкосплавними аналогами. Розповідаємо, чим ці варіанти відрізняються між собою.

Особливості та відмінності штампованих і легкосплавних дисків

Штамповані автодиски виготовляються методом штампування зі сталевого листа. Готовий виріб відрізняється простим дизайном і великою вагою. Із плюсів моделей експерти відзначають ремонтопридатність. Якщо штампований диск після зіткнення з перешкодою погнеться, такий дефект легко виправляється в умовах СТО або автомайстерні, оснащеної відповідним обладнанням.

Щодо легкосплавних дисків, то асортимент моделей тішить різноманітністю дизайну — формами та колірними рішеннями. Також продукція представлена в широкому ціновому діапазоні. Можна придбати як бюджетні варіації, так і дорогу продукцію преміального класу. Але ремонтувати їх практично неможливо, і вартість значно вища, ніж у штампованих моделей.

Від чого залежить ціна легкосплавних дисків

Прямим фактором, що впливає на ціну легкосплавних дисків, є склад алюмінієвого сплаву, що використовується для виробництва. Найпопулярнішими через розмаїття дизайнів і вигідне співвідношення ціни та якості є легкосплавні диски з алюмінієво-кремнієвого сплаву. Також деякі виробники додають магній та інші компоненти. Але найбільш міцними, стійкими до сильних механічних впливів і, відповідно, дорогими є автодиски з 5% титану в складі. Якщо дозволяє бюджет, краще купити титанові диски. Вони додають зовнішньому вигляду машини привабливості та престижності. Водночас автомобіль значно втратить у вазі, що сприятливо позначиться на маневреності, швидкісних і гальмівних характеристиках.

Які диски вибрати

Сказати однозначно, які диски — сталеві штамповані чи титанові — краще, складно. Кожен варіант має плюси та мінуси. Вибираючи ту чи іншу модель, слід керуватися такими критеріями, як:

  • тип і клас автомобіля;
  • стиль керування;
  • умови експлуатації;
  • бюджет.

Наприклад, непрактично встановлювати титанові диски на позашляховик, який використовується для поїздок пересіченою місцевістю, наприклад на рибалку, пікніки. Також небажано експлуатувати авто на «титанах» взимку. Комунальні служби обробляють дорожнє полотно для боротьби з ожеледицею та снігом реагентами й сіллю з піском. Вони негативно впливають на стан і зовнішній вигляд дорогих легкосплавних дисків. Щодо непрезентабельного зовнішнього вигляду недорогих штампованих коліс, оптимальним розв’язанням цієї проблеми є встановлення декоративних ковпаків.

2023-09-09