Що обрати геймеру: 4К-монітор чи телевізор?

На перший погляд може здатися, що різниці між монітором та телевізором немає. Однак телевізори та монітори мають різне призначення, тому відрізняються своїми технічними характеристиками. Основне завдання телевізора — транслювати красиву та якісну картинку, тоді як ігровий монітор має забезпечувати швидкість реакції гравця. Монітори мають мінімальний час відгуку та високу частоту оновлення, а телевізори вирізняються більшими розмірами та нижчою ціною. Пропонуємо розібратися в подробицях вибору.

Розмір екрана

Перша і найпомітніша різниця між монітором і телевізором — це розмір екрана. Більшість моніторів, представлених на ринку, мають діагональ від 24 до 32 дюймів, тоді як телевізори пропонують значно більші розміри.

Оскільки телевізори не призначені для перегляду зблизька, їхні розміри зазвичай значно більші. Монітори розраховані на те, що користувач знаходиться близько, тому вони мають менший розмір екрана. Обираючи пристрій, враховуйте, як ви зазвичай граєте на консолі — розташувавшись на дивані або розмістившись близько до екрана.

Роздільна здатність

Сучасні дисплеї представлені у трьох варіантах: Full HD, 2К та 4K. Оскільки дедалі більше контенту стає доступно в 4К, екран з цією роздільною здатністю стане відмінною інвестицією в майбутнє. Геймерам, що віддають перевагу грі за столом, варто звернути увагу на 4К монітори. Вони мають вищу щільність пікселів у порівнянні з телевізорами цієї роздільної здатності.

Час відгуку

Монітори панелі TN мають найнижчий час відгуку — 1 мс, а панелі IPS — близько 5 мс. Що стосується телевізорів з панелями IPS, вони часто мають набагато більший час відгуку, що може призводити до затримки картинки на екрані.

Можливості підключення

Ключовою відмінністю монітора від телевізора є можливість підключення інших пристроїв. Телевізори використовують переважно HDMI для передачі відеосигналу. Монітори зазвичай оснащені роз‏׳ємами DisplayPort/Type-C. Вони також мають 3,5-мм стереороз’єми для введення та виведення звуку.

Частота оновлення

Це час, потрібний для оновлення зображень на екрані за секунду. При виборі ігрового монітора геймери керуються правилом «чим вища частота оновлення, тим краще». Монітори мають вищу частоту оновлення порівняно з телевізорами. Більшість моніторів підтримують 60 Гц або 120 Гц. Деякі можуть працювати навіть із частотою 144 Гц або 240 Гц.

У деяких моделей сучасних телевізорів показник сягає 120 Гц або навіть 240 Гц на секунду. Проте це стимульована частота оновлення, реальна — становить 60 Гц.

Висновок

Однозначної відповіді на запитання, який пристрій обрати для ігор, не існує. Вибір залежатиме від багатьох факторів, зокрема навичок та уподобань гравця. Загалом монітори швидше реагують на дії гравця, тому вони підійдуть шанувальникам конкурентних ігор. Телевізор стане відмінним варіантом для тих, хто хоче екран більшого розміру і кому не важливі частота оновлення, час відгуку і затримка введення.

2023-03-04