Посібники завжди відігравали ключову роль у навчальному процесі. Відомі мислителі й науковці за допомогою заміток, оформлених в конспекти, передавали знання своїм учням. У престижних вузах Кембриджі та Оксфорді університетські підручники стали фундаментом для вивчення іноземних мов та здобули популярність далеко за межами цих шкіл. Наразі кембріджські та оксфордські посібники вважаються обов׳язковими для підготовки до мовних іспитів. Завдяки вдалій подачі інформації їх широко використовують у всьому світі.
Доведено, що добре сплановані навчальні посібники та допомога репетитора англійської мови можуть значною мірою допомогти у самостійному опануванні англійської або будь-якої науки, підготовці до складання ЗНО, мовних або вступних іспитів тощо. Займаючись з репетитором, можливо досягти високих результатів.
У центрі уваги контент
В сучасному світі онлайн технологій, уявлення про гарні навчальні посібники змінюються. Все частіше звичайні паперові книжки замінюють електронні, а монотонні лекції доповнюють елементами інтерактивну. Такий підхід сприяє кращому засвоєнню матеріалу, запобігає нудьги та робить навчальний процес цікавим і динамічним.
Види навчальних посібників:
- Паперові
- Звичайні
- З елементами інтерактивну (містять посилання на інтернет-ресурси)
- Електронні
- Дублюють паперовий екземпляр
- Мають унікальний контент
Існує закономірність, що в періоди підготовки до важливих іспитів, попит на якісні посібники зростає. Водночас студенти зазначають, що краще засвоюють інформацію зі стислим викладом, у формі тез, таблиць, схем, вікторин тощо. Це і не дивно, адже добре складений навчальний посібник дозволить швидко опанувати чи пригадати навчальний матеріал.
Поштовх до навчання
Консультант з питань освіти Університету Преторії Іна Лув наголошує на важливості додавання до навчальних посібників елементів інтерактиву. На думку спеціаліста сучасні онлайн посібники можуть стати засобом об’єднання студентів для обговорення, розвитку критичного мислення, обміну досвідом тощо.
Аналітик зазначає, що проведене нею дослідження, визначило користь тестування до чи під час уроку. Такий формат перевірки знань робіть учнів більш залученими до навчального процесу та сприяє кращому засвоєнню матеріалу. До того ж тести, проведені наприкінці лекцій дозволяють студентам отримати задоволення від гарного результату, або навпаки виявити прогалини у знаннях.
Рекомендовані види інтерактивів для навчальних посібників:
- Ребуси
- Тести
- Вікторини
- Інтерв’ю
- Загадки
- Тематичні картки
- Кросворди
- Групові активності
- Відео лекції
Отже, за думкою спеціалістів, сучасні навчальні посібники можуть значним чином покращити сприйняття і засвоєння навчального матеріалу. До того ж інтерактиви та групова робота спонукають учнів до більш активної взаємодії на уроці чи лекції.
Обираємо оптимальний формат навчального посібника
Існують різні види посібників. Обираючи підходящий формат підручника, варто врахувати не тільки потреби у вивченні певного предмета, а й особливості власного сприйняття інформації.
- Візуалам рекомендують обирати кольорові посібники з різними форматами подачі матеріалу, серед яких будуть схеми, таблиці, малюнки тощо.
- Аудіалам пропонують дивитися відео, слухати лекції, брати участь у вікторинах, обговореннях, іграх.
- Дискрети найкраще сприймають дані подані у формі таблиць, схем, формул, логічних ланцюжків тощо.
Якщо Ви шукаєте можливість вивчення іноземної мови чи математики, сайт репетиторів стане Вам в нагоді. На цьому ресурсі пропонують свої послуги репетитори з усієї України, що мають власні методики навчання та працюють по кращим навчальним посібникам.