Рекомендації

Рекомендації щодо вибору вищого навчального закладу і майбутньої професії


«Ким ти хочеш стати, коли подорослішаєш?» Складне питання, чи не так? Особливо коли ти вже виріс, а відповіді на нього так і не знайшов. У дитинстві все було набагато простіше: подобається робити уколи іграшкам - буду лікарем. А тепер все складніше і професія поліцейського або космонавта не здається такою вже привабливою. Що робити? Як визначитися? З ким порадитися? Не варто боятися, відкладати все на потім і перекладати прийняття такого доленосного рішення на батьків, друзів, знайомих. Хто як не ТИ краще зрозуміє та відчує, що тобі потрібно, що подобається і до чого лежить душа. Прямо зараз прочитай наші поради щодо вибору спеціальності і ВНЗ і ти побачиш, що все не так складно і страшно.

Порада № 1. Визначся, що тобі подобається


Хто ти: технар або гуманітарій? Які з предметів тобі найлегше даються в школі? Які більше подобаються? Не можеш зрозуміти сам - звернися до шкільного психолога, він порадить або навіть сам проведе для тебе профорієнтаційний тест. Не хочеш до психолога - Google в допомогу, в мережі інтернет дуже багато подібних тестів, пройди декілька.

Порада № 2. Оціни свої здібності


Після того як ти визначився з напрямком, склади список спеціальностей, в яких твої знання можуть стати в нагоді. І вперед готуватися до ЗНО!

Порада № 3. Обирай затребувану професію


Тут дуже важливо враховувати, що те, що актуально зараз, може бути не актуально через 5-6 років, коли ти закінчиш ВНЗ. Тому вивчи уважно рейтинги спеціальностей, почитай прогнози про розвиток країни. Враховуй також регіон, в якому плануєш жити і будувати кар׳єру. Кожен регіон має свою специфіку і галузеву спрямованість.

Порада № 4. Обирай місто, де хочеш жити, вчитися і працювати.


Якщо тобі пощастило жити в столиці чи обласному центрі - проблеми не буде. Великі міста пропонують ВНЗ «на смак і колір», ти напевно підбереш щось цікаве для себе. Якщо ж ти з маленького містечка чи села, не переймайся - ось твоя можливість побачити інше місто, може навіть область, відкрити нові горизонти і знайти себе.

Порада № 5. Обирай ВНЗ


Зараз важливо тверезо оцінити свої можливості і досягнення. Збирай всі свої нагороди, медалі, результати ЗНО. Переходь на сайти ВНЗ і читай правила прийому, з׳ясовуй всі важливі для тебе моменти-наявність бюджетного навчання, гуртожитків (якщо ти не з цього міста), різноманітних бонусів для студентів. Вивчи сайт ВНЗ, подивися фотографії з поза навчального життя студентів. Подобається? Все дізнався, що хотів? Ні?? Тоді дзвони до приймальної комісії, там тобі дадуть відповіді на всі питання, що цікавлять тебе, не бійся питати багато, ти їх потенційний студент і ти їм потрібен. Все-таки соромишся дзвонити? Це не проблема! Більшість ВНЗ мають профілі в соцмережах. Заходимо на Facebook і спілкуємося з адміністратором сторінки або ж зі студентами в коментарях.

Порада № 6. Вибір кафедри


Ти «+ -» визначився зі спеціальністю, але виявляється її можна вивчати на різних кафедрах. Для цього вивчаємо викладацький склад, читаємо відгуки про педагогів, дізнаємося про технічні і матеріальні можливості кафедр. Де це дізнатися? Дивимося Пораду № 5 - Facebook, сайт ВНЗ. Поспілкуйся зі студентами, вони вже точно зсередини все знають і поділяться цікавою інформацією.

Порада № 7. Можливість працевлаштування


Навчаючись в тому чи іншому навчальному закладі, ти будеш проходити практику за своєю спеціальністю (і може навіть не одну). Дізнайся, чи допоможе ВНЗ з працевлаштуванням за місцем практики або можливо запропонує свої варіанти місця роботи. Можливо ВНЗ співпрацює з будь-якими організаціями, які обирають своїх майбутніх співробітників з числа студентів.

Ось бачиш, всього лише сім кроків відділяють тебе від ВНЗ і спеціальності мрії. Не гай часу, скористайся нашими порадами, пізнай себе краще. Слухай думку близьких тобі людей, але обирай все ж таки сам. Адже саме тобі жити це життя, зроби його для себе цікавим та приємним.

Успіхів на твоєму шляху!

2020-03-09