Професії майбутнього

Колись світ змінювався повільно. Від здатності добувати вогонь до винаходу лампочки пройшло близько мільйона років. З кожною епохою еволюції зміни набирали обертів. Ось уже зникли назавжди професії писарів і людини-будильника, запалювача ліхтарів і комп׳ютера (так, раніше це була професія, а не пристрій).

Зараз наука зробила крок далеко вперед, ми не встигаємо стежити за новими винаходами, тільки звикли до провідних телефонів, з׳явилися мобільні кнопкові, звикли до кнопкових- вже винайшли сенсорні. ЗD принтери друкують органи, готується експедиція на Марс. Хто б міг про це подумати ще зовсім недавно.

Раніше було простіше спрогнозувати, що буде затребуване в майбутньому, можна було вибрати одну професію і бути впевненим, що вона буде годувати тебе все життя. У нинішніх умовах це неможливо. Потрібно завжди тримати руку на пульсі, проходити курси підвищення кваліфікації і самовдосконалюватися. Однак, ґрунтуючись на аналізі розвитку окремих сфер життя людини, ми можемо приблизно припустити, на що в найближчому майбутньому буде попит.

Отже, перелік затребуваних професій майбутнього:

- Фахівець IT сфери (Програміст і розробник додатків, DeepLearning інженер, дизайнер віртуальної реальності, DataMiningEngineer, Аналітик IoT)

- Інженер

- Менеджер з продажу та по роботі з клієнтами

- 3D-дизайнер

- Контент-менеджер, спеціаліст з реклами

- Фахівець з безпеки

- Біотехнолог, біоінженер, фармацевт

- Спеціаліст генної інженерії

- Спеціаліст біохімії

- Спеціаліст біомедицини

- SMM-менеджер

- Логіст

- Педагог

Це невеликий список професій. Можливо щось ми не можемо передбачити, але в будь-якому випадку в майбутньому буде цінуватися креативність, гнучкість розуму, адаптивність, комунікабельність, кроссфункціональность, самодисципліна та унікальність. Яку б спеціальність ти собі не обрав, намагайся бути кращим, навчитися більшому, і тоді у тебе будуть всі шанси стати потрібним. І не забувай враховувати свої схильності та інтереси, адже робота повинна приносити не тільки матеріальну винагороду, а й моральне задоволення.

2020-04-12