Освіта майбутнього

Стрімкий розвиток нашого світу призводить до змін в усіх сферах життя людини. Не оминають вони стороною і освіту. Як вона буде виглядати через 10 років? Давайте уявимо!

1. Онлайн-навчання


Недавні події у світі змусили навчальні заклади піти в онлайн. І як виявилося, таке навчання нічим не гірше очного. Звичайно довелося адаптуватися, перебудовуватися, не всім далося це легко. Найважче довелося педагогам старої закалки. Але всі впоралися, все вийшло. Швидше за все в майбутньому цей напрямок буде розвиватися. Вже створені і продовжують створюватися платформи для онлайн навчання. Можливо навіть будуть відкриватися нові онлайн ВНЗ.

2. Роботизація


У багатьох країнах вже намагаються комп׳ютеризувати багато процесів в навчанні. Наприклад, у Великій Британії вже застосовують комп׳ютерні програми, які дають учням домашні завдання з урахуванням рівня кожного з них. Програми розпізнають прогалини в навчанні, індивідуально підбирають питання. Звичайно без вчителя не обійтися, але це значно спрощує його роботу, наочно представляє успішність всього класу. Зручно, прогресивно. Сподіваємося, що і в нашій країні таке не за горами.

3. Глобалізація знань


Уже зараз освіту можна отримати дистанційно, наприклад, на Prometheus, Coursera або FutureLearn можна навчатися з будь-якої точки світу. Надалі якість освіти буде підвищуватися, а процес складання іспитів - ускладнюватися. Спеціальні програмибудуть стежити за тим, щоб учень не списував і не підглядав.

4. Маленький не означає поганий


Вартість навчання в великих ВНЗ невблаганно зростає. Студенти змушені боротися за місця, збирати гроші на навчання, намагатися отримувати гранти і стипендії. Варто придивитися до ВНЗ подрібніше, серед них багато таких, які пропонують такий же високий рівень знань, як і великі заклади, але навчання там коштує в рази менше. Як правило серед педагогів там не знайдете світил науки чи лауреатів Нобелівської премії, але там багато просунутих, захоплених своєю сферою професорів. В майбутньому швидше за все невеликі навчальні заклади будуть набирати популярність, можливо з׳явиться більше вузькопрофільних ВНЗ з якісною, унікальною освітою.

2020-05-21