5 найкращих бібліотек JavaScript з відкритим вихідним кодом

Для візуалізації даних та підвищення привабливості веб-сайтів є дуже важливими різноманітні графіки. Візуальні презентації полегшують аналіз великих обсягів даних та передачу інформації. Бібліотека діаграм JavaScript дозволяє візуалізувати дані у зручному для розуміння та інтерактивному вигляді, покращити дизайн веб-сайту. Порівняти між собою всі бібліотеки з урахуванням всіх властивостей було б дуже складно. Їх вибір безперечно залежить від навичок розробника та певної задачі. 

1. amCharts 

Популярна JavaScript бібліотека стане у пригоді для реалізації простих і водночас гнучких рішень для візуалізації даних. Основні можливості:

  • Різноманітні типи графіків, зокрема інтерактивні карти та діаграми. 
  • Можливість аналізу даних вглиб та інші добре опрацьовані інтерактивні опції.
  • Крута анімація графіків.
  • Раціональна інтеграція з Ember, Angular, React, Vue.

2.Chart.js

Chart.js – це бібліотека JavaScript з відкритим вихідним кодом, яка дозволяє створювати красиві, анімовані та інтерактивні діаграми у додатках, у тому числі гістограми, лінійні діаграми, діаграми площ, лінійний масштаб та точкові діаграми. Бібліотека повністю реагує на різні пристрої та використовує елементи рендерингу HTML5 Canvas.  

3.Chartist.js

Chartist.js – це проста бібліотека анімації JavaScript, що надає можливість створювати настроюванні та красиві адаптивні діаграми, інші цікаві проєкти. 

Бібліотека створена групою фахівців, які не задоволені наявними інструментами побудови графіків, тому вона надає дизайнерам та розробникам чудові можливості. Після того, як бібліотека Chartist.js та її CSS-файли увійшли до проєкту, можна використовувати їх для створення різних типів діаграм, зокрема анімації, гістограм та лінійних діаграм. 

4.D3.js

D3.js – ще одна чудова бібліотека діаграм JavaScript з відкритим вихідним кодом. Переважно використовується для маніпулювання та додавання інтерактивності документам відповідно до наданих даних. Щоб зробити сайт привабливим, цю чудову бібліотеку 3D-анімації можна використовувати для візуалізації даних, застосовуючи HTML5, SVG та CSS. По суті, D3 дозволяє зв‏׳язати дані з об‏׳єктною моделлю документа DOM, а потім застосовувати на основі даних функції для зміни документа.

5.ECharts

ECharts, розроблений відділом зовнішніх технологій Baidu, є чистою бібліотекою діаграм Javascript, яка може безперебійно працювати на персональних комп’ютерах та мобільних пристроях. Бібліотека сумісна з більшістю сучасних браузерів, дозволяє створювати інтуїтивно зрозумілі, ефектні, інтерактивні та високо персоналізовані діаграми для візуалізації різноманітних даних. Бібліотека має гарний адаптивний ефект, додає насиченості інтерактивним функціям, багато візуальних ефектів.   

Висновок

Обсяги даних, із якими потрібно працювати, постійно збільшуються. І що більше інформації, то складніше її обробляти. Ось чому зараз стала особливо популярна тема візуалізації даних у вигляді графіків, діаграм, дашбордів, бажано інтерактивних. Візуальне представлення даних дозволяє нам, людям, витрачати менше часу та сил на їх перегляд, аналіз та осмислення, а також на прийняття правильних, поінформованих рішень. 

 
 
 
2022-07-02